Skolų išieškojimas ir bankroto administravimas

parašė , 2013-06-05 12:41

Skolų išieškojimas – tai procesas, vykdomas skolų išieškojimo agentūrų ar antstolių, norint susigrąžinti skolas.  Skolų išieškojimas vyksta dvejopai – tai gali būti ikiteisminis ir teisminis skolų išieškojimo būdai. Pirmuoju atveju kreipiamasi į skolų išieškojimu užsiimančias įmones, tokias kaip UAB CONLEX ar kitos, siekiant skolas susigrąžinti taikiu būdu, t.y. nesikreipiant į teismą. Jei šis būdas nepasiteisina skolininkui vengiant kontaktuoti ar mokėti skolas, imamasi antrojo būdo. Antruoju būdu naudojamasi kreipiantis į teismą ir pateikiant ieškininį pareiškimą. Šiame pareiškime turi būti nurodytos visos įsiskolinimo aplinkybės, įvardinti visi su skola susiję dokumentai (būtinai raštiški), tokie kaip sutartys, sąskaitos, faktūros, čekiai.

Dėl ieškininio pareiškimo formulavimo rekomenduojama kreiptis į teisininką, advokatą. Tinkamai suformulavus, jį galima teikti teismui. Teismas nustato ar skola iš tiesų egzistuota ir koks jos dydis, tačiau bankroto administravimas ne teismo kompetencijoje. Šia procedūra užsiima antstoliai.

Dažnai nutinka, jog skolininkai pripažįstami beviltiškais, t.y. negalintys išmokėti skolų. Todėl šiuo atveju geriausia ieškoti kitų alternatyvų, viena kurių gali būti skolų supirkimas.

Skolų supirkimas gali būti išeitimi ne tik jums, bet ir jūsų skolininkui. Supirkus skolas pailgėja skolininko įsipareigojimų laikas, jie pratęsiami. Tuo pačiu, skolintojas gali būti užtikrintas, jog jei ne visą, tai bent dalį paskolintos sumos pavyks susigrąžinti.

Vykdant skolų supirkimą skolintojui (kreditoriui) grąžinama tam tikra skolos suma. Dažnai ji mažesnė nei reali skola, priklausomai nuo galimybių vėliau ją išieškoti iš skolininko ir kitų aplinkybių, su kuriomis skolų supirkėjai susipažįsta prieš sudarydami skolos pirkimo sutartį. Tačiau, jei skolas susigrąžinti beviltiška, ši paslauga bet kokiu atveju yra kur kas veiksmingesnė nei tiesioginis skolų išieškojimas. Tiesioginio skolų išieškojimo metu dažnai nepaliekama laiko skolininkui pratęsti įsipareigojimus. Na o tai sąlygoja neigiamą skolos išieškojimo proceso eigą.

Leave a Reply Cancel reply